Planujemy samodzielnie, wycieczkę do Budapesztu

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony samodzielnemu planowaniu wycieczki do Budapesztu, oraz będzie zawierał informacje co Warto zobaczyć w Budapeszcie. Natchnieniem do napisania wpisu była sesja ślubna, którą chciałem wykonać ze swoją żoną. Postanowiliśmy udać się na sesję do Budapesztu, a tym samym zaplanować podróż od A do Z, tak aby wykonać zamierzony cel oraz przy okazji zwiedzić i zobaczyć to piękne miasto.

Trochę informacji

Budapeszt wybraliśmy dlatego, że jest niedaleko Polski, około 500 km z Rzeszowa, czyli miejsca w którym mieszkam. Wybraliśmy go ponieważ jest jednym z pięknych europejskich miast, a tym bardziej, że jest tak blisko. Miasto można odwiedzać każdej pory roku, gdyż zawsze wygląda równie pięknie. Miasto przepełnione jest piękną architekturą, która świetnie zaprezentuje się na zdjęciach w naszej sesji.

W pierwszej kolejności po przyjeździe udaliśmy się do Centrum miasta, na rynek gdzie zjedliśmy obiad w regionalnej restauracji, po obiedzie wypróbowaliśmy polecane przez wiele osób langos, które muszę przyznać była bardzo pyszne.

langos

Po obiedzie udaliśmy się do Góry Gellerta, która jest całkiem niedaleko. Jest to bardzo piękne miejsce, pełne zieleni oraz ogrodów. Z góry tej mamy piękne widoki na całe miasto oraz rzekę Dunaj, która przepływa przez Węgry. Górę warto zobaczyć za dnia oraz nocą, gdy całe miasto jest pięknie oświetlone.

Kolejnym miejscem, gdzie wybraliśmy się na sesję był most łańcuchowy, który uznany jest jako jeden z najpiękniejszych mostów na Świecie. Nocą pięknie oświetlony, co można zobaczyć na zdjęciu poniżej, które udało się nam wykonać:

Chainbridge by night

Będąc w okolicy rynku, warto odwiedzić Bazylikę świętego Stefana, który jest patronem Miasta. W bazylice znajdziemy zakonserwowaną dłoń św. Stefana oraz masę niesamowitych rzeźb oraz fresków.

balylika św stefana

Następnie na kolejną sesje udaliśmy się pod parlament w Budapeszcie, który jest niesamowitą budowlą, którą warto zobaczyć.

parlament budapeszt

Na zakończenie naszej podróży nie mogliśmy nie odwiedzić wyspy Małgorzaty, która przepełniona jest różnego rodzajami term i basenów, jakich na pewno nie znajdziemy nigdzie indziej. Jest to z pewnością obowiązkowe miejsce, które Wam polecamy w trakcie podróży ma Węgry.

Podczas podróży bardzo przydał nam się smartfon wyposażony w nawigację GPS oraz aplikację ,, Przewodnik Węgier ”. To właśnie tego typu aplikacje pozwoliły nam na swobodne poruszanie się po mieście, oraz znalezienie atrakcji, które polecane były przez wielu innych turystów. W aplikacji prócz opinii mogliśmy sprawdzić widoki, które rozciągają się z danego miejsca. Myślę, że teraz już wiesz, że Wycieczki Budapeszt mogą być mocno urozmaicone, jeżeli wybierzemy się na nie samodzielne własnym transportem i nie jesteśmy uzależnieni od nikogo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?