Życie według własnych zasad

Czyż nie daje nam satysfakcji życie po swojemu, według własnych zasad, zgodne z tym co chcemy osiągnąć i robić w danej chwili? Takie życie, które jest tylko dla nas samych, aby dać nam pełnię szczęścia i spełnienia? Mając swoje własne zasady nie musimy kierować się tym co powiedzą nam inni. Nasz grafik jest w stu procentach dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań. Nasze własne zasady możemy łamać do woli i zmieniać, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Uczymy się na własnych błędach oraz spostrzeżeniach. Nie patrzymy ciągle na zegarek stresując się, że czas i terminy nas gonią. Sami układamy sobie własne terminy.

Każdy ceni sobie bycie dla samego siebie szefem i osobą decyzyjną, prezesem własnego życia. Brzmi jak życie w bajce prawda? Niestety nie zawsze mamy taki luksus i z reguły jedyne nasze własne zasady to takie jakie ustalimy w swoich czterech poczciwych domowych kątach, w naszym królestwie. Jeśli mieszkamy z innymi domownikami zapewne, jak to zwykle bywa, ktoś jest głową rodziny i ustala pewne reguły dla reszty. Nie ma się co jednak smucić, bo w życiu przychodzi prędzej lub później chwila, kiedy chociaż na chwilę jesteśmy panami własnego grafiku. Czasem warto jest posłuchać innej doświadczonej w danej branży osoby i nie do końca upierać się przy własnych zasadach. Życie bowiem lubi płatać niespodziewane figle.

Nawet jeśli chcemy je w pełni kontrolować nie zawsze się da. Wykonywanie zleconych przez innych czynności, może nas wiele nauczyć. Jest to bardzo pozytywna cecha. Wykształca to w nas pewne wytyczne, pokazuje czego nie lubimy robić a czego na przykład sami byśmy nie zrobili, ale zrobiliśmy i poznaliśmy coś co jednak bardzo nam przypadło do gustu.

Fajnie jest więc w pewnym sensie żyć według własnych zasad, ale też słuchać czasem zbawiennego głosu otaczających nas ludzi. Dobrze jest przemyśleć wszystko więcej niż jeden raz, a możliwość zbierania i przyswajania dodatkowych, nowych informacji uznać za istotną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?