Szybkie pożyczki wczoraj i dziś

W jaki sposób i w jakim stopniu zmienił się polski sektor pożyczek pozabankowych na przestrzeni ostatnich paru lat? Jak wiadomo, na temat tzw. „chwilówek“ utarło się wiele obiegowych przekonań i stereotypów. Jednak bardzo duża część z nich na chwilę obecną jest już po prostu nieaktualna. Należy wiedzieć, że branża szybkich pożyczek pozabankowych należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jest to fakt, który ma wiele istotnych konsekwencji. Przede wszystkim, firmy pożyczkowe są coraz bogatsze. Po drugie, miliardowe obroty tego sektora sprawiają, że mamy w nim do czynienia z coraz bardziej zaciętą konkurencją o zainteresowanie klienta. Dwa wymienione czynniki sprawiają, że polskie firmy pożyczkowe już od jakiegoś czasu sukcesywnie pracują nad uczynieniem swojej oferty coraz bardziej atrakcyjną i coraz lepiej przystosowaną do potrzeb i wymagań konsumenta. W rezultacie, obecne firmy pozabankowe zajmujące się udzielaniem szybkich pożyczek niewiele przypominają podobne podmioty sprzed jeszcze paru lat, czyli z czasów kiedy ta branża dopiero zaczynała się w Polsce rozwijać. 

Korzyści z szybkich pożyczek

Jak wiadomo, podstawowymi atutami szybkich pożyczek pozabankowych są ich dostępność oraz prostota. W czasach, kiedy uzyskanie nawet prostego kredytu konsumenckiego w banku nie tylko wymaga długotrwałego procesu, na który składa się całe multum różnego rodzaju formalności, ale także coraz częściej jest po prostu rzeczą nieosiągalną dla coraz większej grupy klientów, firmy pozabankowe oferują szybkie kredyty konsumenckie na maksymalnie uproszczonych zasadach. Nie potrzebujemy zaświadczenia o dochodach(przecież możemy zarabiać na życie pracując na umowy zlecenie lub o dzieło, co wyklucza nas jako pożyczkobiorców w każdym banku), nikt też nie będzie sprawdzał, czy na skutek jakiegoś niezapłaconego mandatu lub poślizgu w spłacie rachunku za internet nasze dane nie figurują w BIK lub KRD.

pozyczka

Tak naprawdę wystarczy nam dowód osobisty, złożenie podpisu i już mamy pieniądze. Oczywiście, w przypadku pożyczek online ten proces jest jeszcze prostszy. Jednak na moment obecny zalety szybkich pożyczek w firmach pozabankowych wcale nie kończą się na ich łatwej dostępności oraz braku skomplikowania procedur formalnych. Firmy pożyczkowe walczą o klienta także przy pomocy innych sposobów. Oprócz różnego typu programów lojalnościowych czy okresowych bonusów i promocji warto wspomnieć również o możliwości zaciągnięcia pierwszej chwilówki bez jakichkolwiek kosztów. W takim przypadku są to więc po prostu darmowe pożyczki. Co więcej, wiele firm wprowadza podobne rozwiązania również w przypadku drugiej i trzeciej pożyczki, a stali klienci mogą liczyć na niższe oprocentowanie oraz bardziej atrakcyjny harmonogram spłat również w przypadku kolejnych kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?