Niebanalne zabytki Lwowa

Lwów i jego unikatowa atmosfera są bardzo powiązane z jego historią. Aby móc poszczycić się zrozumieniem kultury miasta, trzeba również pojąć jego historię. Dlatego bardzo przydatną pomocą przy zwiedzaniu będzie nie tylko przewodnik turystyczny w postaci książki, ale przede wszystkim osoba doskonale znająca historię miasta i zdradzająca nam ciekawe tajniki tego pięknego sekretnego miejsca.

Ludzie z całej Europy podróżują do ukraińskiej stolicy lwowskiego obwodu podziwiając jej historię połączoną z polskim krajem. Jeśli chodzi o Polaków, coraz chętniej odwiedzamy to miejsce. Często zadajemy sobie pytanie skąd najlepiej pojechać? Tak więc, nie ma nic lepszego niż urozmaicona podróż. Najlepiej w Polsce odwiedzić tereny Bieszczad, zahaczyć o przepiękne miasto nad Sanem jakim jest Przemyśl, a stamtąd nic prostszego jak zapisać się na wycieczkę do Lwowa. Wycieczki do lwowa z Lublina są organizowane bardzo często, a głównie dlatego, że miasta te są oddalone od siebie tylko o niecałe 300 km.

podroznik w samolocie

Co warto zobaczyć we Lwowie?

– Lwowski Narodowy Akademicki teatr opery i baletu im. Salomei Kruszelnickiej

Foto biegunwschodni.pl

Budynek ten uznawany jest we Lwowie za jeden z najpiękniejszych. Wnętrze jest bardzo oryginalne. Dzieło architektoniczne, rzeźbiarskie i malarskie. Ceny spektakli również nie są wygórowane, około 25 zł, więc warto się skusić.

– Lwiwska pywowarnia (Browar Lwowski)
Każdy kto lubi coś dla ciała i ducha na pewno wybierze się w to miejsca. Za 5 zł masz możliwość zwiedzenia Muzeum Browarnictwa i skorzystać z degustacji pysznego lwowskiego browaru. W muzeum znajduje się wiele polskich akcentów z czasów kiedy ziemie te należały do Polski.

foto biegunwschodni.pl

– Skansen Gaj Szewczenki
Świetnie zaprojektowany, pokazujący wielkokulturowość Lwowa skansen. Porusza różne kwestie życia jakie panowały dawniej we Lwowie i na terenie Ukrainy. Odtwarza wiele znanych miejsc: wioski z Hulculszczyzny, Łemkowszczyzny, Bojkowszczyzny, Wołynia, Polesia, Bukowiny, Zakarpacia i samych okolic Lwowa. Jest bardzo duży i żeby go dokładnie obejrzeć potrzeba około dnia. Na jego terenie znajdują się kuchnia polowa i kozacka kuchnia, gdzie można spróbować różnych miejscowych potraw.


foto biegunwschodni.pl

– Dawny kościół Zakonu Jezuitów – to kościół o niezwykłym charakterze, oddający swoim wewnętrznym wyglądem „hołd” czasom II wojny światowej. Brak funduszy na remont świątyni sprawia, że wygląda ona ciągle tak samo jak za tragicznych wojennych czasów. Zniszczone balustrady, skradzione elementy ołtarzy, zniszczone rzeźby i malowidła. Cała świątynia jest jakby odbiciem dawnych czasów. Warto więc wejść w jej progi i popaść w chwilę zadumy.

Lwów to miasto, które na pewno cię zachwyci. Nie czekaj dłużej i przy pierwszej okazji zabierz się na wycieczkę w to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?