Odchudzanie przez detoks

Kult szczupłej sylwetki określa sposób naszej samooceny. Obecnie to także synonim zdrowia, stąd stale poszukujemy skutecznego sposobu na redukcję masy ciała. Bardzo dużą popularnością cieszą się suplementy na odchudzanie, o wielu mechanizmach działania. Niektóre z nich obiecują modny ostatnio detoks organizmu, który ma sprzyjać redukcji masy ciała. A jak jest w rzeczywistości?

Po co nam oczyszczanie organizmu?

Czynniki środowiskowe, składniki kosmetyków przenikające przez skórę, produkty przemiany materii czy metabolity leków- to wszystko kumuluje się w naszym organizmie, nie pozostając bez wpływu na jego funkcjonowanie. Toksyny te nie są w dostatecznym stopniu wydalane przez wątrobę i nerki, obciążają więc te organy, zaburzając ich pracę. Dodatkowo kumulują się w tkance tłuszczowej. Ostatecznie powoduje to gromadzenie nadmiaru wody w organizmie i znaczne spowolnienie metabolizmu. Efekt? Nadwaga, obrzęki, ociężałość, bóle głowy i szara cera. Na szczęście bardzo łatwo można wspomóc organizm w oczyszczeniu, a także schudnięciu.

 fit-lifestyle-athlete-person-mens-model-studying

Tabletki detoksykujące

Spośród suplementów odchudzających, dużą popularnością cieszą się te na bazie ziół, wspomagające oczyszczanie organizmu. Zawartość w nich ziół moczopędnych, np. bratka, pokrzywy, pietruszki zielonej czy skrzypu polnego wspomaga pracę nerek i pobudza diurezę. Pozbycie się zalegającej w tkance podskórnej wody już daje efekt wyszczuplenia. Cykoria nasila procesy detoksykacyjne w wątrobie, aloes i wyciąg z borówki także działają oczyszczająco na organizm.

girl-woman-people-holding-yogurt-yoghurt-fit

Saponiny zawarte w juce rozpuszczają zalegające w organizmie osady, zaś chlorella i spirulina, dzięki bardzo dużej zawartości chlorofilu i przeciwutleniaczy, pobudzają metabolizm całego organizmu. Usunięcie złogów toksyn z tkanki tłuszczowej przyspiesza jej metabolizm, w tym lipolizę czyli rozpad komórek tłuszczowych. Stosujesz oczyszczające tabletki na odchudzanie? Wyszczuplenie ciała, piękna zdrowa skóra i doskonałe samopoczucie gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?