Duża hala magazynowa

Zbudowanie dużej hali magazynowej, ma na celu stworzenie dodatkowego miejsca na przechowanie różnych towarów. Im większy jest teren pod zabudowę, tym większą halę da się na nim zbudować. Taki, gotowy obiekt można zatem, w terminie późniejszym wynająć, albo podzielić go na sektory i wynajmować oddzielnie, poszczególne części. Dodatkowym walorem może się okazać duża wysokość, takiej hali. Pozwala to na przechowanie towarów, maszyn i urządzeń o niestandardowych wymiarach. Na przykład, takich jak kombajny, które są używane raz w roku, albo dwa, jeśli sieje się także ozime zboża, albo innych, dużych rozmiarowo maszyn rolniczych.

4

Zabezpieczanie towarów

Towary przeznaczone zarówno na handel, jak też do produkcji, mogą wymagać specjalnych warunków. To znaczy jedne potrzebują znacznie chłodniejszego powietrza, a inne z kolei, suchego i ciepłego powietrza. Takie, wymagające chłodzenia, najczęściej trzeba trzymać w chłodniach, zatem albo obiekt trzeba doń dostosować, albo stworzyć specjalne pomieszczenia chłodzone, czasem nawet szczelne i z możliwością dowolnego obniżania temperatury. Wymagające suchego i ciepłego, albo przynajmniej niezbyt zimnego powietrza towary, to takie którym szkodzi wilgoć. Spowodowane jest to, tym iż ich struktura reaguje z nią, niszcząc się, dlatego źle przechowywany towar może ulec zniszczeniu w całości, albo częściowo, a to narazić może wynajmującego na straty.

 makieta

Przed budową hali

Jeszcze przed budową, należy dobrze zastanowić się nad tym, co i gdzie będzie się znajdować. Jak, hala ma zostać podzielona, a które jej elementy, mogą pozostać bez zmian. Jeśli ma to być tylko taki budynek, aby na trzymane, tam rzeczy nie padał deszcz, wówczas nie ma konieczności, dodatkowego dostosowywania go, do warunków atmosferycznych, ale w każdym przypadku konieczne jest stworzenie najpierw, tego projektów i przedstawienie ich, jako makiety architektoniczne. To pozwoli na określenie, tego czy są one dobrze przygotowane wstępnie, czy nie. Jeśli projekt wymaga naniesienia poprawek, wówczas należy je dopasować do wymogów, które są konieczne z powodu charakteru i zaplanowanej, tam na przyszłość działalności. Makietę można zamówić w biurze architektonicznym makiety.org – na stronie WWW znajdują się przykładowe realizacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?