W poszukiwaniu biura tłumaczeń języka niemieckiego we Wrocławiu

Pewnego dnia otrzymałam list z Niemiec, adresowany do mnie, mimo iż nikogo tam nie znałam. Pomyślałam wówczas, że to jakaś pomyłka, ale cóż listonosz i cała poczta upierali się, że to do mnie, cóż było robić musiałam w końcu go otworzyć i chociaż zerknąć, co tam piszą. Znałam kilka słów po Niemiecku, ale nie byłam najlepsza w tej kwestii, a trudniejsze terminy, były mi już zupełnie obce. Wiedziałam, że list zaczynał się słowami pozdrowienia i informacji o krewnych i moim miejscem na drzewie genealogicznym, dołączonym do listu. Wydało mi się to dość ciekawe, postanowiłam dowiedzieć się więcej na temat, gdyż prócz samego nazwiska, imienia i mojego adresu, zgadzała się moja data urodzenia, imiona rodziców i mojej babci.

Tajemnicza historia mojej rodziny

Po wtórnym przeczytaniu tajemniczego listu, dowiedziałam się, że moja babcia miała siostrę, która w czasie wojny wyjechała za granicę, z nowo poznanym oficerem wojska niemieckiego. Wszystko działo się tak szybka, a rodzina nie była w komplecie z powodu działań wojennych w czasie II wojny światowej. Jedna z sióstr, a moja babcia miała dwie, takie siostry, trafiła do Warszawy i zginęła w czasie okupacji, druga zaś, była tą, która napisała do mnie ten list, bo nie miała żadnych innych krewnych, ani w Niemczech, ani za granicą. Babcia miała jedną córkę i to była moja mama, a ja z kolei także byłam jedynaczką, więc zostałam jedyną krewną, owej tajemniczej kobiety, która do mnie napisała. Nie wiedziałam jednak czego ode mnie oczekuje, gdyż niektóre wyrażania były mi zupełnie nieznane.

tlumacz-polsko-niemiecki

Usługa tłumaczenia z Niemieckiego

Nie będąc w stanie zupełnie poradzić sobie ze zrozumieniem istoty całego listu, ani oczekiwań prawdopodobnie mojej nowej i nie znanej dotąd ciotki, postanowiłam udać się do kogoś, kto zna się na tłumaczeniu największych zawiłości z języka niemieckiego. Chciałam mieć pewność, co mam zrobić, jak się zachować. Nie miałam już bliskich, więc miałam nadzieję, iż poznam moją, nową krewną, nie wiedziałam jednak czy tego ode mnie oczekuje. Dopiero tłumacz języka niemieckiego Wrocław wyjaśnił mi o co chodzi, gdzie mam pojechać, aby spotkać siostrę mojej babci. Okazało się, że ona bardzo chciała mnie poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?