Jak wybrać bezpieczny i tani kantor internetowy?

Czym się kierować przed dokonaniem transakcji w kantorach internetowych? Oczywiście najważniejsza jest cena i bezpieczeństwo. W poniższym artykule omówimy te dwie cechy szczegółowo.

Cena: nie każdy e-kantor jest tani

Najważniejszą rzeczą jeżeli chodzi o cenę, na którą musimy zwrócić uwagę, to spread i wysokość pobieranych prowizji oraz inne opłaty, jakie powinny być wyraźnie określone. Warto skorzystać z porównywarki kursów walut w e-kantorach, która zaoszczędzi Ci żmudnych kalkulacji i wielogodzinnych poszukiwań. Największą znaną i polecaną stroną porównującą wiele kantorów internetowych w jednym miejscu jest StrefaWalut.pl. Co ważne, strefawalut pobiera kursy wymiany walut z e-kantorów w czasie rzeczywistym, dlatego mamy pewność, że wybraliśmy najtańszy e-kantor. Do tego porównywarka zwraca uwagę na pewne „sztuczki” e-kantorów, które np. na swojej stronie pokazują kursy walut dla bardzo wysokich kwot transakcji, np. dla 50 tys. euro. Na strefawalut mamy jedną skalę porównawczą wynoszącą 1000 jednostek.

myslisz_ze_kantory_internetowe_to_nisza

Bezpieczeństwo: mali gracze mogą być tańsi ale niekoniecznie tak bezpieczni

certyfikat SSL

Z punktu widzenia użytkownika prawie wszystkie kantory internetowe są chronione protokołem SSL, z którego korzystają banki. Certyfikaty SSL gwarantują bezpieczeństwo przesyłu informacji pomiędzy użytkownikiem a stroną, nie gwarantują jednak wypłacalności e-kantoru. Na kwestię wypłacalności samej firmy oczywiście nie mamy wpływu i niestety w przypadku e-kantorów nie ma takiej instytucji jak w BFG jak w przypadku banków. Pozostaje więc nam wybór renomowanych e-kantorów, które mają duży kapitał zakładowy, pozytywne opinie użytkowników i są na rynku długi czas. Więcej na ten temat można poczytać w artykule pt. Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Za internetowymi kantorami przemawiają korzystne kursy walut niż w bankach czy kantorach tradycyjnych. Pozytywnym aspektem jest również to, iż w ciągu pięciu lat ich funkcjonowania nie było przypadku, który podważyłaby ich wiarygodność. Co nie oznacza, że niektóre z nich zostały już zamkniętych ale, ale nie wiązało się to z stratą środków przez klientów.

One thought on “Jak wybrać bezpieczny i tani kantor internetowy?

  1. dotychczas nie miałem żadnych problemów z żadnym z e-kantorów, a korzystałem z kilku. Swoją drogą sprawdzałem też kursy na wymienionej stronie StrefaWalut.pl i szczerze polecam – przydatny kalkulator 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?