Przechowywanie wina w spiżarce

Jeśli należycie do grona osób, które do domu często zapraszają gości – z pewnością w trakcie spotkań towarzyskich leje się mnóstwo wina. Nie każdemu przed zbliżającą się imprezą chce się za każdym razem robić zakupy w sklepie monopolowym. Wiele osób decyduje się więc na robienie zapasów alkoholu raz w miesiącu, aby co weekend nie odwiedzać sklepu monopolowego. Wino oraz inne napoje alkoholowe po przywiezieniu do domu wymagają odpowiedniego miejsca do przechowania. Sposobów jest co najmniej kilka. Trzeba pamiętać o tym, że wino nie znosi ciepła i przechowywanie go w niskiej temperaturze jest jak najbardziej wskazane.

skrzynki zasuwane

Zazwyczaj lodówka nie posiada aż tak wiele wolnego miejsca, by na raz zmieścić w niej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt butelek wina. Zbyt mocno schłodzone wino też nie do końca może smakować nam oraz zaproszonym przez nas gościom. Idealnym rozwiązaniem na ten problem będzie po prostu niewielka spiżarka urządzona w piwnicy, czyli tam, gdzie panuje przyjemny chłód, idealny na to, aby przechowywać wino, inne alkohole, warzywa czy owoce, a także przetwory urządzone na zimę i soki w szczelnie zamkniętych butelkach. W spiżarce koniecznie znaleźć się powinny skrzynki na wino, mające właściwie wielorakie zastosowanie w dziedzinie przechowywania.

skrzynki posztostne

Pomieszczą każdy artykuł spożywczy, nie tylko w formie butelkowanej. Do jednej skrzynki zmieścić można nawet do kilkunastu butelek dowolnie wybranego wina. Pojemność takiej skrzynki w dużej mierze zależy od średnicy butelek z winem. A trzeba pamiętać, że butelka butelce nierówna. Najwęższe średnice butelek mają wina włoskie, nieco szersze – francuskie, a najszersze – polskie oraz niemieckie. Na szczęście producenci projektujący skrzynki wprowadzają na rynek formy o zróżnicowanych wymiarach, dlatego każdy amator delektowania się winem może znaleźć typ skrzynki pasującej do ulubionych gatunków win, najczęściej kupowanych na rodzinne spotkania oraz imprezy z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?