Najlepsze buty zimowe dla dziecka

Małymi krokami zbliża się sezon zimowy. Każda mama już teraz myśli o tym, jakie buty kupić swojemu dziecku. Zastanawia się, czy tej zimy wystarczy jedna para, czy może dwie albo cztery? Nie ukrywajmy – dzieci rosną cały czas, ale co jakiś czas mają takie skoki rozwojowe, że nowe obuwie jest już za małe po kilku tygodniach. Jak zatem wybrać najlepsze obuwie zimowe dla dziecka?

Po pierwsze – przede wszystkim wybierzmy buty o pól rozmiaru większe niż zazwyczaj. Musimy pamiętać o tym, że stopa naszego dziecka może nagle urosnąć i wtedy przyda się to wolne miejsce w bucie. Poza tym przy ostrej zimie zazwyczaj ubiera się co najmniej dwie pary skarpet – a im więcej skarpet, tym więcej miejsca potrzebne jest w samym bucie, by można było normalnie chodzić.

Po drugie – zwróćmy uwagę na ocieplenie. Pamiętajmy, że kupujemy obuwie zimowe i z tego względu buty nie powinny być za cienkie. Byłoby wspaniale, gdyby w kupowanych butach znajdował się ciepły kożuszek, który przyjemnie otula stopę dziecka.

plecak dla chlopca

Po trzecie – moim zdaniem najlepiej wybrać buty o wyższej cholewce z nieprzemakalnego materiału. W tym przypadku idealnie sprawdzą się kozaki lub popularne trapery. Z doświadczenia wiem, że im wyższa cholewka, w tym bucie cieplej i pewniej trzyma się na nodze. Nie ukrywajmy – w trakcie zabawy dzieci są tak zaaferowane, że nie zwracają uwagi na to, że nagle w stopę robi się chłodniej, bo dziecko wpadło w zamarzniętą kałużę lub śnieg wpadł do środka buta. Nawet jeśli dziecko koślawi kolana to wiele sklepów internetowych oferuje zimowe buty ortopedyczne dla dzieci Dlatego to my rodzice musimy pomyśleć o tym na etapie kupowania butów, jeśli nie chcemy, by nasza pociecha chorowała.

Po czwarte – wysoka i gumowana podeszwa. To są absolutnie cechy butów zimowych, o których nie powinniśmy nigdy zapomnieć. Wyższa podeszwa zapewnia nam to, że w stopę jest cieplej. Jeśli jest gumowana, to mamy pewność, że łatwiej pokonamy trasę pieszo, kiedy to na chodnikach będzie leżeć śnieg i gdzieniegdzie pojawi się lód. Dlaczego? Ponieważ będziemy mieć większą przyczepność do podłoża. Jest to ważny aspekt butów dziecięcych, ze względu na to, że dzieci bardzo dużo biegają i przewracają się, w ten sposób w jakimś stopniu zmniejszymy ryzyko upadku i zrobienia sobie krzywdy przez dziecko.

Moim zdaniem są to cztery najważniejsze aspekty przy wyborze butów zimowych. Pamiętajmy, że byłoby super, gdyby były piękne, ale obuwie zimowe powinno spełniać inną rolę – powinno przede wszystkim sprawiać, że stopy nie przemarzną dziecku i dziecko nam nie zachoruje z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?