Mała łódka wiele szczęścia

Kajak, to taka mała łódka, która może jednak zapewnić dużo szczęścia, gdyż jest to dość zwrotne narzędzie do pływania po rzekach, jeziorach oraz zalewach i zatokach. Powszechnie znane jest kajakarstwo drużynowe, górskie, ale także coś dla amatorów wypraw kajakowych. Nie koniecznie trzeba być sportowcem, ale dobrze jest mieć, jako taką kondycję fizyczną, bo do pływania kajakiem konieczne jest machanie wiosłem, a do tego wymagane jest użycie siły, a przede wszystkich długotrwała wytrzymałość. Może to mieć ogromne znaczenie zwłaszcza przy dłuższych trasach, a nie kilkuminutowych wycieczkach po okolicy.

6670897161_1733a7d05d_b

Bezpieczeństwo w kajaku

Każdy początkujący kajakarz, przechodzi swoisty kurs przygotowawczy, zanim wsiądzie do swojej łodzi, gdyż istnieją pewne zasady, których lepiej jest się trzymać, aby nie ulec zamoczeniu, albo nie wpaść w naprawdę głęboką wodę. Noszenie kamizelki także może być przydatne, gdyż może się zdarzyć niefortunne wpadnięcie do wody i znalezienie się pod jej powierzchnią, a to może okazać się dość trudne do ogarnięcia i skutkować niebezpieczeństwem utraty zdrowia oraz życia. Takie przeciwdziałanie jest polecane głównie dla dzieci, a to po to, żeby chronić je przed ewentualnymi wypadkami. Także niektóre osoby dorosłe, narażone być mogą na trudności i niebezpieczeństwo, związane ze swoim nadmiernym temperamentem oraz brawurowym zachowaniem, a na wodzie jest to bardziej szkodliwe niż na lądzie.

info

Piękna rzeka Brda

To jedna z większych polskich rzek, a także bardzo malowniczo położona, to na niej często organizowane są spływy, nazywane często kajaki Brda. To wyjątkowo ciekawa trasa na tego rodzaju atrakcje, a licząca ponad dwieście kilometrów oraz dodatkowo liczne śluzy i zapory. Na tego rodzaju szlakach napotkać też można liczne przeszkody, pływające w wodzie, a są to przeważnie powalone drzewa. Czasem da się je ominąć, ale innym razem konieczne jest wyjście na brzeg i przeniesienie kajaka, warto także wiedzieć, że płynąca w wodzie nawet mniejszych rozmiarów kłoda, albo gałąź może być dość niebezpieczna, jeśli prąd jest dość silny w niektórych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?