Jak szybko ocieplić dom – zastosowanie pianki PUR

Ocieplanie budynków to kwestia, która dla ich właścicieli jest bardzo istotna. Właściwie przeprowadzone prace tego typu dają bowiem pewność tego, że w domu będzie odpowiednia temperatura a rachunki za ogrzewanie będą niższe. Na rynku jest bardzo wiele możliwości i metod wykonywania ociepleń, jednak z każdym rokiem rosnącą popularność zdobywa sobie ocieplanie przy pomocy pianki PUR. Zalet tej metody ocieplania jest bardzo wiele, poczynając od szybkości realizacji prac a na cenie kończąc.

wydmuchiwanie welny

Aby jednak ocieplanie domu przy pomocy tej metody było jak najbardziej efektywne, powinno być właściwie wykonane. Zaleca się impregnację elementów drewnianych i dokładne oczyszczenie powierzchni, do których piana będzie przylegać. Nanosi się ją przy pomocy odpowiednich agregatów, pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu rozpyla się właściwą ilość piany. Tutaj przydaje się także doświadczenie osób wykonujących takie prace, bowiem konieczne jest określenie właściwej ilości piany. Po naniesieniu zwiększa ona swoją objętość, nie można więc użyć jej zbyt dużo. Pianka PUR niezwykle szybko zwiększa objętość, dzięki czemu prac wykonuje się niezwykle szybko. Ocieplenie poddasza domu jednorodzinnego po wcześniejszym przygotowaniu podłoża, na który będzie naniesiona pianka można zrealizować już w ciągu kilku godzin. Przy sprzyjających warunkach pogodowych w ciągu kilku dni pianka stężeje na tyle, że będzie można ją pomalować czy zabezpieczyć w inny sposób.

Właściwości pianki sprawiają, że jest ona znacznie bardziej odporna na ogień niż wiele innych materiałów, dlatego też w przypadku pożaru nie grozi spalenie całego budynku. Wybór firm, które realizują tego typu usługi profesjonalnie nie jest trudny. Obecnie w każdym mieście można znaleźć specjalistów, wykonujących ocieplanie pianką Włocławek i wiele innych miast daje możliwość porównania ofert wielu firm, aby wybrać jak najbardziej korzystne.

ocieplanie pianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?