Pogrzeb od A do Z

Tak, nikt z Was na pewno nie myśli o tym, czy umiałby zabrać się za przygotowanie pogrzebu. Jesteście piękni oraz młodzi. Do tego macie najróżniejsze plany na przyszłość razem ze swoim mężem/żoną/partnerami. Czasem nawet sami macie takie plany, które sięgają najbliższe dwadzieścia lat. Aż tu nagle jak się okazuje przychodzi taki moment, który zabiera Wam tą bliską osobę, która była uczestnikiem Waszych planów na następne dziesięciolecie. I co teraz? Jak się za wszystko zabrać? I nie jest tutaj mowa o tych planach, które jednak nie do końca się udadzą. Mowa tu raczej o pogrzebie, który jednak znienacka spadnie na Waszą głowę.

Telefon do…?

Wszystko właściwie zależy od tego, gdzie nastąpił zgon danej osoby. Czy było to w domu? W szpitalu, w domu opieki, na ulicy, za granicą? Istnieje wiele opcji. Jeżeli śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych i nie jest potrzebny udział policji, czy tez koronera, to w pierwszej kolejności dzwońcie do zakładu pogrzebowego. Oczywiście zaraz po tym, jak poinformujecie swoich Bliskich pozostałych o fakcie dokonanym. To zakład pogrzebowy musi zająć się transportem ciała do zakładu pogrzebowego, gdzie zostanie w odpowiedni sposób przygotowane do całej ceremonii. Nie myślcie sobie jednak, że na tym Wasza rola w tych smutnych formalnościach się kończy. Niestety, ale czeka Was jeszcze wybór rodzaju pochówku – kremacja lub trumna. Do tego odpowiednie ubranie do trumny/ urny. Usługi kosmetyki pośmiertnej to również jeden z ważniejszych tematów.

pogrzeby

Formalności pogrzebowe

Dokładny opis tego, jak powinno wszystko wyglądać od A do Z znajdziecie chociażby na takich stronach, jak http://zuparkadia.pl/Jest to miejsce stworzone z myślą o osobach, które są w czasie żałoby i chcą, aby choć trochę ktoś im ulżył w przeżywaniu tak strasznych rzeczy. Na wspomnianej stronie znajdziecie m.in.informacje odnośnie tego, jak wyglądać powinien pogrzeb w Warszawie. Jak się okazuje i jak łatwo się domyślić Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy nie jedną firmę pogrzebową. Której tak naprawdę można zaufać i która spełni Wasze oczekiwania – na takie pytanie również znajdziecie odpowiedź na wspomnianej stronie. Są tutaj też informacje dla miłośników starych nekropolii, a tych nie brakuje wśród nas. Jeżeli interesują Was nekropolie zabytkowe, które świadczą o dawnych czasach, to również możecie odwiedzić wspomnianą stronę. Chociażby na Pradze Północnej wprawne oko zobaczy piękne nekropolie, które są świadkiem mijających lat i są w stanie opowiedzieć innym bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?