Pluszaki to ulubione i niezastąpione zabawki dla dzieci

W dzisiejszych czasach zaawansowane technologicznie zabawki dla dzieci są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach i mogą mieć różne rodzaje dzwonków i gwizdków wydających różne dźwięki.

zabawki-02

Jednak badania wykazały, że najbardziej ulubionymi zabawkami dzieci są zabawki miękkie. Dla małych dzieci miękka zabawka, taka jak pluszowy miś lub króliczek, jest nieodłącznym przyjacielem, z którym mogą rozmawiać, który ich słucha i idzie wszędzie z nimi, czy to na spacer, czy na wizytę do lekarza. Za ich pośrednictwem dzieci mogą wyrażać emocje i uczucia, których nie mogłyby lub nie umiały wypowiedzieć słowami. Zabawa z pluszakami pozwala dzieciom ćwiczyć nabyte umiejętności. Na przykład, gdy przyjdzie czas na ubieranie się lub mycie zębów, możesz poprosić swoje dziecko, aby pokazało swojemu misiowi, jak to zrobić.

dzieci0-edu-3

Dzieci uwielbiają odgrywać role, to dla nich sposób naśladowania rodziców i robienia tego, co robią dorośli.

Odgrywanie ról jest niezbędne w procesie uczenia się dziecka, ponieważ zaczyna ono rozumieć i poznawać świat, w którym żyje, bawiąc się. To normalne, że dwu czy trzyletnie dzieci łatwo się denerwują i mają napady złości. W tym wieku dzieci wciąż nie wiedzą, dlaczego ich emocje mogą być tak intensywne. Jako rodzic możesz pomóc dziecku opanować jego emocje, dając mu pluszowe zwierzątko do zabawy. Na przykład, jeśli dziecko płacze za każdym razem, gdy wychodzisz lub zabierasz je do przedszkola, spróbuj odtworzyć te chwile w domu. Weź swojego misia i udawaj, że chce iść do przedszkola. Możesz powiedzieć coś w stylu: Co się dzieje misiu? Dlaczego płaczesz? To zachęci twoje dziecko do odpowiedzi pluszakowi i sprawi, że przekona się, że przedszkole nie jest takie złe. Możesz wytłumaczyć zabawkowemu towarzyszowi dziecka, że są mili nauczyciele i mnóstwo zajęć, zabawek i innych dzieci do zabawy, i że niedługo będzie w domu, aby dzielić się wszystkimi zabawnymi rzeczami, które zrobił w przedszkolu. Szeroki wybór zabawek dla maluchów znajdziesz na stronie https://www.zakupomat.net. Oddzielenie od rodziców jest jedną z rzeczy, których dzieci boją się najbardziej. Miękkie pluszaki pomagają zmniejszyć ich stres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?