Czy gres to dobry wybór do naszej łazienki?

Osoby, które projektują łazienkę, z pewnością powinny wybrać odpowiednie płytki, obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnych modeli, mogą być to płytki matowe, błyszczące, płytki ceramiczne czy też gresowe.

W zależności od tego, czy będziemy układać je na podłodze czy też na ścianie, powinniśmy wybrać odpowiedni model, zwrócić uwagę na grubość płytek, ich właściwości takie jak odporność na wilgoć czy też ścieralność. Z pewnością możemy wykorzystać różnego rodzaju płyty gresowe, są to płytki nieco grubsze, z pewnością będzie to bardzo solidne rozwiązanie.

kuchnia-06

Płytki gresowe matowe i szkliwione

Bardzo dobrze może sprawdzić się przykładowo gres matowy, który będzie posiadał wysoką antypoślizgowość, z pewnością jest to zaleta, jeżeli chcemy położyć tego rodzaju płytki na podłodze. Naturalnie posiada on również ciekawą, szorstką strukturę. Z pewnością lepiej sprawdzi się niż płytki polerowane, tego rodzaju materiał możemy zastosować także na zewnątrz, ponieważ gres odporny będzie także na zmiany temperatury. Innym pomysłem będzie wybranie płytek szkliwionych, w tym przypadku są to płytki, które są odporne na działanie wody oraz długotrwałą wilgoć, szkliwo będzie stanowiło warstwę ochronną naszej płytki. Warto zwrócić uwagę, iż szkliwo może się przecierać przy intensywnym użytkowaniu, dlatego też najczęściej wybieramy je do łazienki, rzadziej będziemy stosowali w przedpokoju.

lazienka-13

Dużą zaletą gresu jest możliwość otrzymania interesujących faktur, a także wypukłości, które mogą przykładowo imitować drewno. Dodatkowo także gres może wyglądać jak kamień naturalny, przykładowo marmur, często będziemy wybierali duże płyty gresowe, które będą posiadały specjalne faktury upodabniające go do marmuru naturalnego. Z pewnością tego rodzaju rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w łazience, z pewnością jasny odcień spowoduje, iż nasza łazienka będzie większa optycznie, dodatkowo także tego rodzaju gres będziemy mogli zastosować na ścianie. W przypadku kiedy posiadamy podłogi drewniane, wykorzystanie płyt gresowych, które imitują drewno, będzie bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście możemy zakupić taki rodzaj płytek gresowych, które będą podobne do różnych rodzajów drewna, dzięki czemu możemy dobrać podłogę w łazience do kolorystyki innych naszych pomieszczeń, w których posiadamy podłogę drewnianą. Warto zwrócić uwagę na płytki paradyż nordland naturale, są to wysokiej jakości płytki, które są odporne na ścieranie, dlatego też sprawdzą się dobrze w każdym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?