Policja, czyli jak stać się „Panem Władzą”?

Wszyscy znają ten popularny zwrot ze starych filmów. Pan władza, który kontroluje porządek ma na głowie wiele istotnych dla naszego życia spraw. Do jego obowiązków należy między innymi ściganie przestępców, prowadzenie śledztw oraz dbanie o bezpieczeństwo w miastach i w całym kraju. Na każdej imprezie, wydarzeniu lub marszu (np. w Warszawie) pojawiają się Policjanci, którzy starają się zapobiec przestępstwom.

zostan policjantem - test

Jaki muszę być, żeby być „Panem Władzą”?

Obywatelstwo i czyste sumienie to tylko niektóre z cech, którymi musi odznaczać się Policjant. Aby zostać zaakceptowanym trzeba udowodnić, że jesteśmy odpowiednio przygotowani intelektualnie, fizycznie i psychicznie do często stresującej i wymagającej pracy. Dlatego na naszej drodze zostaniemy zasypani gradem testów, które sprawdzą jacy naprawdę jesteśmy.

Testy, testy, jeszcze raz testy.

Testy do Policji to ogólne określenie zbioru pułapek, które szykuje na nas rekruter. Aby rozpocząć sensowne przygotowania należy się zagłębić w strukturę tych sprawdzianów. A więc, testy do Policji składają się z testów wiedzy, testów psychologicznych, fizycznych oraz z wywiadu zorganizowanego.

Wiedza to skarb

Podczas naszej drogi ku karierze, powinniśmy wykazać się wiedzą o tym jakie wyzwania czekają na nas w pracy Policjanta. Powinniśmy zatem skupić się na tym co należy do jego obowiązków. Jakie zasady regulują postepowanie w określonych sytuacjach oraz jakie są kompetencje Policji w zakresie prowadzenia dochodzeń oraz ścigania przestępców. Warto wyposażyć się w wiedzę o prawie ruchu, o zasadach używania broni palnej oraz użyciu wszelkiego rodzaju siły.

Psychologia, czyli to czego czasem nie widać

Testy psychologiczne, przygotowane przez specjalistów, którzy przejrzeli by nas w mgnieniu oka. Są to sprawdziany naszej sprawności, które maja wykazać naszą zdolność do pracy pod presją
i w stresie. Badanie pokaże nam czy potrafimy nad sobą panować, czy jesteśmy spokojni gdy sytuacja tego wymaga, czy potrafimy zachować zimną krew i czujność umysłu. Wszystko to pomaga w ustaleniu kompetencji osoby aplikującej, aby podczas możliwej przyszłej pracy nie doszło do okropnej katastrofy.

zdaj testy do policji

Policyjny WF, czyli test sprawnościowy

Łapanie przestępców, emocjonujące pościgi. To wszystko wymaga dobrej kondycji oraz sprawnego układu poruszania się. Dlatego testy do Policji sprawdzą również ile lekcji WF-u opuściliśmy w szkole. Do postawionych przed nami zadań będą należały różnego rodzaju biegi, zarówno bez, jak i z obciążeniem. Do tego dochodzą przewroty w tył i przód, ćwiczenia na skrzyni gimnastycznej, brzuszki oraz rzuty piłką lekarską. Gdy pomyślnie przejdziemy ten test, będziemy osobą odpowiednią do ścigania przestępców.

Wywiad Zorganizowany

Wywiad Zorganizowany… czyli po prostu typowa rozmowa kwalifikacyjna, w której musisz wskazać swoje mocne i słabe strony. Musisz zaprezentować siebie, swoje doświadczenie, motywacje. Do możliwej puli pytań mogą dołączyć również pytania o ciężkie sytuacje, traumy lub lęki.

Podsumowanie

Testy do Policji (https://www.rekrutacja-do-policji.pl/) nie należą do łatwych, jednak nie jest to też rzecz nie do przejścia. Jeśli jesteś osobą, która jest stabilna psychicznie, nie była karana oraz posiadasz średnią kondycję fizyczną, na pewno podołasz stawianym wyzwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?