Usługi toczenia – najważniejsze kwestie

Toczenie CNC zmienia przemysł wytwórczy, czyniąc go bardziej wydajnym i precyzyjnym. Maszyny CNC mogą wytwarzać części szybciej niż tradycyjne metody obróbki i można je zaprogramować do produkcji szerokiej gamy kształtów i rozmiarów. Ta wszechstronność pozwala producentom tworzyć części, które są bardziej złożone i lepiej dostosowane do ich zastosowań. Ponadto toczenie CNC jest bardziej efektywnym wykorzystaniem materiału, co skutkuje mniejszą ilością odpadów. Toczenie CNC jest powszechnie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i medycznym do produkcji części i komponentów do swoich produktów lub usług. Klocki silnika, tarcze hamulcowe i piasty kół to tylko niektóre z części produkowanych przez przemysł motoryzacyjny.

Przemysł lotniczy wykorzystuje toczenie CNC do produkcji części, takich jak podwozie, skrzydła i kadłuby. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej maszyny CNC do swoich potrzeb. Najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju materiały będziesz obrabiać. Pomoże to zawęzić wybór do maszyn zaprojektowanych do konkretnego zastosowania. Po drugie, musisz wziąć pod uwagę wymagania dotyczące dokładności i precyzji swoich części. Maszyny CNC mogą generować niezwykle dokładne i precyzyjne wyniki. Usługi toczenia w chwili obecnej stają się coraz bardziej popularne.

RADMOT

O tym należy pamiętać!

Toczenie CNC to wszechstronny i precyzyjny proces produkcyjny, który zmienia sposób produkcji części i komponentów. Maszyny CNC można zaprogramować do produkcji szerokiej gamy kształtów i rozmiarów i mogą pracować z bardzo dużymi prędkościami. To sprawia, że toczenie CNC jest bardziej wydajnym i zrównoważonym procesem produkcyjnym. Podczas obracania wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni cylindrycznych narzędzie tokarskie porusza się w kierunku równoległym do osi obrotu obrabianego przedmiotu. Podczas obracania powierzchni końcowej lub cięcia obrabianego przedmiotu narzędzie tokarskie porusza się poziomo w kierunku prostopadłym do osi obrotu obrabianego przedmiotu. Jeśli trajektoria narzędzia tokarskiego znajduje się pod kątem ukośnym do osi obrotu obrabianego przedmiotu, można obrabiać stożkową powierzchnię.  Podczas toczenia obrabiany przedmiot jest napędzany przez główny wał obrabiarki, aby obrócić się dla głównego ruchu; narzędzie tokarskie zaciśnięte na uchwycie narzędziowym służy do ruchu posuwu. Prędkość skrawania v jest prędkością liniową (m/min) w punkcie styku obrabianej powierzchni obracającego się przedmiotu obrabianego a narzędziem tokarskim; głębokość cięcia to odległość pionowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?